Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2020.

ministerstwo

Miło nam poinformować, że w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa" Biblioteka Publiczna Gminy Witonia uzyskała dofinansowanie zadania „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych". Budżet biblioteki zostanie zasilony kwotą 5 tys. zł.. Są to środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z budżetu państwa. Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest Biblioteka Narodowa.

Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacji zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

Z pewnością możliwość uczestnictwa w programie i pozyskane środki finansowe w połączeniu z finansowym udziałem własnym zagwarantowanym przez władze samorządowe Gminy Witonia dają możliwość aktualizowania zasobów bibliotecznych i przede wszystkim pozwalają na systematyczny dopływ aktualnych wydawnictw, często poszukiwanych przez czytelników Biblioteki Publicznej Gminy Witonia i okolic.

W tym miejscu należy przypomnieć, że to nie pierwsza dotacja, jaką udało się na ten cel pozyskać witońskiej książnicy, jako samorządowej instytucji kultury. Od roku 2004 złożone wnioski o dofinansowanie zaowocowały zakupem ponad      3 300 woluminów, które trafiły do rąk miłośników książek.

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej Gminy Witonia, w której na pasjonatów książek i czytania czekają tytuły współczesnych autorów polskich i zagranicznych. Wszelkie informacje o bibliotece i jej ofercie, w tym możliwość przeglądania baz online, dostępne na stronie internetowej pod adresem: www.biblioteka.gminawitonia.pl.

                                                                                                                                               Anna Stolarczyk