W Witoni odbyło się uroczyste poświęcenie świeżo wyremontowanej sali gimnastycznej oraz rozgrywki piłki nożnej o Puchar Biskupa.

102

Uroczystość odbyła się 22 lutego 2020 r. w świeżo wyremontowanej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni. Uroczystość rozpoczęła się od rozgrywek XVI Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego kat. LEKTOR MŁODSZY, w których udział wzięło 10 drużyn z diecezji łowickiej. Walka była zawzięta. Każda z drużyn dała z siebie wszystko, jednak jak to bywa w sporcie nie obyło się bez lekkich kontuzji.

Przed ogłoszeniem ostatecznych wyników i rozdaniem nagród odbyło się uroczyste poświęcenie Sali gimnastycznej. Błogosławieństwa oraz poświęcenia dokonał Eminencja ks. bp ordynariusz diecezji łowickiej Andrzeja Franciszka Dziubę.

Wyniki rozgrywek przedstawiały się w następujący sposób:
1 miejsce- Godzianów
2 miejsce- Wysokienice
3 miejsce- Bednary
4 miejsce- Rawa Mazowiecka
5 miejsce- Krośniewice
6 miejsce- Sochaczew św. Wawrzyńca
7 miejsce- Słupia
8 miejsce- Sochaczew HB NP
9 miejsce- Łowicz św. Duch
10 miejsce- Łowicz CHOP

Z pośród uczestników zostali wyłonione osoby, które wykazały się wyjątkowymi umiejętnościami w kategoriach: król strzelców, najlepszy bramkarz oraz najlepszego zawodnika turnieju.

Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Eminencje ks. bp ordynariusza diecezji łowickiej Andrzeja Franciszka Dziubę, Proboszcza Parafii w Witoni ks. Zbigniewa Łuczaka, Wojewodę Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, Marszałka Grzegorza Schreibera, Starostę Łęczyckiego Janusza Mielczarka, Posła Marka Matuszewskiego, Posła Tomasza Rzymkowskiego, Posła Tadeusza Woźniaka, Roberta Baryły oraz Andrzeja Górczyńskiego Członków Zarządu Województwa Łódzkiego, Wójta Gminy Witonia Mirosława Włodarczyka, Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Witoni Urszulę Graczyk, Przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Kowalczyka, oraz Radio Victoria. W uroczystości udział wzięli również licznie zaproszeni goście w śród nich znalazł się Pan Wiesław Surlit z małżonką. Organizacją całego wydarzenia zajął się ks. Sebastian Antosik.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobytych nagród oraz medali i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.