Łagodzimy zasady bezpieczeństwa w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia

Łagodzimy zasady bezpieczeństwa w Bibliotece Publicznej Gminy Witonia

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 861 ze zm.) oraz w oparciu o rekomendacje Biblioteki Narodowej i w porozumieniu z Wójtem Gminy Witonia informujemy o zasadach obsługi czytelników i użytkowników Biblioteki Publicznej Gminy Witonia z mocą obowiązywania od dnia 01 lipca 2021 roku.

Wyciąg z Zarządzenia Nr 3/2021 Dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Witonia z dnia 29 czerwca 2021 r. w sprawie przyjęcia „Procedury zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Biblioteki Publicznej Gminy Witonia w trakcie epidemii COVID-19".

1. Ze względu na dostępną dla użytkowników powierzchnię w wypożyczalni mogą jednocześnie przebywać 4 osoby.

2. Przed odwiedzinami prosimy o kontakt pod numerem tel. (24) 356 47 16 lub pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Czytelnicy, którzy chcą zwrócić bądź wypożyczyć zbiory przed wejściem muszą zdezynfekować ręce. W Bibliotece obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

4. Obsługa w zakresie zwrotu i wydawania materiałów bibliotecznych wyłącznie na zewnątrz prowadzona jest:

poniedziałek, środa, czwartek w godz. 8:30 – 14:30;

wtorek, piątek w godz. 8:30 – 16:00

5. Zwracane książki podlegają kwarantannie nie krótszej niż 3 dni, a cała procedura udostępniania zbiorów oraz zwrotu książek odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym.

6. Biblioteka rezygnuje do odwołania z następujących usług:

a/ korzystania ze zbiorów na miejscu,

b/ dostępu do Internetu oraz innych form korzystania ze sprzętu komputerowego (np. wydruk).

7. Rekomenduje się organizację spotkań i wydarzeń prowadzonych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość (online) i na otwartym powietrzu. Dopuszcza się możliwość organizowania spotkań i wydarzeń z udziałem publiczności zgodnie z opracowanym „Regulaminem uczestnictwa w spotkaniach i wydarzeniach organizowanych i/lub współorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Witonia w okresie epidemii Covid-19".

W przypadku drastycznego pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia.

Szczegóły na stronie internetowej:

https://witonia.bipst.pl/m,907,zarzadzenia.html

Bardzo prosimy o stosowanie się do obowiązujących zasad.