Biblioteka Publiczna Gminy Witonia podsumowała konkurs plastyczny na temat zachowań mających na celu walkę z koronawirusem

Biblioteka Publiczna Gminy Witonia podsumowała konkurs plastyczny na temat zachowań mających na celu walkę z koronawirusem

Nowa życiowa sytuacja, obostrzenia i wiele innych obowiązków związanych ze stanem epidemii zmieniły życie ludzi na całym świecie. Pandemia przeorganizowała także pracę instytucji, w tym instytucji kultury a więc i naszej biblioteki. Od marca 2020 roku wszystko zostało podporządkowane walce z koronawirusem a przede wszystkim sprowadzone do bezwzględnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Życie i działalność w dużym stopniu zostały przeniesione do funkcjonowania w środowisku internetowym.

W kwietniu 2020 roku Biblioteka Publiczna Gminy Witonia ogłosiła konkurs plastyczny online. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy w dowolnej technice przedstawiającej zachowania mające na celu walkę z koronawirusem (mycie rąk, pozostanie w domu, noszenie maseczek itd.). Termin zgłoszenia prac został przedłużony i upłynął we wrześniu 2020 roku. 

Drogą elektroniczną wpłynęło pięć prac, bardzo ciekawych, które odsłoniły kreatywność i pomysłowość ich autorów. Uwypukliły ważność tematyki, którą należało przedstawić w pracy konkursowej. Warto podkreślić, że wszystkie prace wyróżniają się bardzo wysokim poziomem artystycznego wykonania. Stąd Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Witonia podjęła decyzję o przyznaniu równorzędnych nagród dla wszystkich uczestników konkursu.

Nagrody w postaci książek, karty prezentowej Empiku o wartości 50 zł. i słodkości oraz pamiątkowy dyplom otrzymali:

Krupa Martyna

Szulczewska Natalia

Szulczewski Konrad

Zielińska Magdalena

Zielińska Patrycja.

Podziękowanie i książkę z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku otrzymali także rodzice nagrodzonych.

Panujący stan epidemii uniemożliwił zorganizowanie uroczystego podsumowania konkursu powiązanego z rozdaniem nagród, dlatego zostały one wręczone indywidualnie każdemu z uczestników.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Witonia serdecznie dziękuje za podjęcie wyzwania, udział w konkursie i poruszające przedstawienie tematu wciąż aktualnego. W tym trudnym dla wszystkich czasie jest niezwykle ważne promowanie zasad bezpiecznego zachowania.

Gratulujemy uczestnikom konkursu i zapraszamy na strony internetowe Biblioteki oraz Urzędu Gminy w Witoni do wirtualnej galerii pokonkursowej.

                                                                        Anna Stolarczyk